неділю, 1 вересня 2019 р.

     Вітаємо! 
Ось і осінь почалася, 1 вересня, а до школи не треба! Яка вдача, ще один день канікул.
Сьогодні впродовж дня діти цікавляться енциклопедіями - книгами, що разом з підручниками допоможуть у навчанні.
Знаємо, що в  Україні день 1 вересня з давніх-давен - не просто початок осені. Для мільйонів школярів, студентів, їхніх батьків, а також для вчителів і викладачів це справжнє свято - День знань. З цього дня починається офіційний навчальний рік у всіх навчальних закладах країни. Чому новий навчальний рік починається саме в перший день осені? З XV століття новий рік на Русі починався 1 вересня, а всі школи в ті часи були церковними, тому за парти учні сідали саме з церковного нового року. За іншою версією, найважливіші сільськогосподарські роботи закінчувалися саме з приходом календарної осені, тому відпускати на навчання дітей без особливої шкоди для сім'ї можна було саме в цей час. 
В інших країнах немає єдиної для всіх дати.
Наприклад, у Німеччині та Франції навчальний рік починається в період із серпня до кінця вересня, в Італії - 1 жовтня, в Японії - 1 квітня, у Грузії - 20 вересня. В Іспанії початок нового навчального року досі залежить від строків збирання врожаю, і в кожній провінції країни ця дата своя. В Австралії, на протилежному боці земної кулі, починають учитися в лютому, тобто, за їхнім календарем, - у кінці літа.

Різні країни мають свої особливості у святкуванні цього дня.
Першокласники Німеччини відрізняються тим, що у День знань приходять до школи не з квітами, а з великим різнокольоровим пакетом. Цій традиції майже 150 років. Напередодні свята діти майструють конусоподібний пакет, в який батьки кладуть солодощі та потрібні для навчання речі. Вже сидячи за партою, першокласники можуть розгорнути яскравий шкільний подарунок і подивитись, чим цікавим наповнили його батьки.

У Канаді першого вересня діти не йдуть до школи – вони святкують разом із батьками не День знань, а останні дні літа. Перший понеділок вересня називається Днем Праці. Він вважається днем закінчення літнього відпочинку школярів. А школа для всіх стартує у перший вівторок вересня.
У США навчання починається в серпні або у перший вівторок вересня, бо кожний штат встановлює свою програму для школярів.

В Японії, а також Австрії, за давньою традицією, дітей у школі вчать писати і правою, і лівою рукою. У більшості країн пишуть зліва направо. Справа наліво пишуть учні східних країн. А в Стародавній Греції писали перший рядок справа наліво, а другий – навпаки.

ЗАВТРА - ДО ШКОЛИ!

Немає коментарів:

Дописати коментар