понеділок, 16 вересня 2013 р.

Доброго дня!

 

На день краєзнавства "Рідний край вивчаю я, це історія моя" до нашої філії завітали учні 4-б класу разом з класним керівником. 

"Читай, люби і знай свій рідний край!" Під таким гаслом пройшла у

 читальній залі краєзнавча бесіда  "Люблю Павлоградщину свою, вона


 найкраща в цілім світі"  
Бібліотекар читальної зали розповіла, що історія міста починається в 1779 році,  коли у трикутнику між річками Гніздкою, Вовчою та Кочергою поблизу слободи Луганської був споруджений окоп (шанець). Цим окопом та  вищезгаданими річками утво­рилась загороджена місце­вість (град), яка і була названа Павлоградом. У 1784 році Павлоград от­римав статус міста і став цент­ром Катеринославського на­місництва.

   Місто Павлоград - центр Західно-Донбаського вугіль­ного басейну, місто обласного     підпорядкування, центр од­нойменного району. Відстань до обласного  центру - 76 км.

Павлоград прославився як  єдине місто у світі, мешканці якого у  роки Великої Вітчизняної війни повстали і звільнили від  фашистів свою маленьку батьківщину.  Саме цим подіям присвячена нова книга краєзнавчої тематики          Ніни Агафонової

«... І повстав Павлоград».  

Наталя Василівна докладніше розповіла дітям про цей 
документально-публіцистичний збірник.                                                                                                                                                            

Бібліотекар абонементу Еліна Георгіївна  провела для читачів  мандрівку             
"Квітка барвиста, як  сонце яскрава, дивує красою в степах рідно краю". 
Дітям було запропоновано роздивитися букетик степових квітів, ілюстрації з періодичних видань та відгадати загадки про степові рослини.

Немає коментарів:

Дописати коментар