неділя, 9 листопада 2014 р.

           "Якщо пошукаєш у книгах мудрості уважно, 
то знайдеш велику користь для душі своєї".
Нестор Літописець. 
9 листопада - День української писемності та мови (був заснований  у 1997 році) 
День української писемності та мови — це свято на честь літописця Нестора, якого возвели в ранг преподобного. Він був послідовником знаменитих Кирила та Мефодія — творців слов’янської писемності.
Сьогодні українські вчені вважають, що Нестор Літописець став прабатьком української писемної мови. Існують версії, що раніше на території України застосовували декілька видів писемності. Деякі з них використовували грецьку абетку або латиницю. Сучасний алфавіт української мови в основному складається з аналогів грецьких літер та декількох слов’янських знаків, однак раніше, крім кирилиці, використовувалася так звана глаголиця. Але її, очевидно, знали не всі, оскільки до наших часів дійшов лише один зразок такого письма.
У День української писемності та мови за традицією:
* покладають квіти до пам'ятника Несторові-літописцю;
* відзначають найкращих популяризаторів українського слова;
* заохочують видавництва,  які випускають літературу українською мовою;
* стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика — конкурс проводився за підтримки Міністерства освіти та науки України та Ліги українських меценатів. Щорічна кількість учасників понад 5 млн. з 20 країн світу;
* проводяться різноманітні заходи в школах, вузах.  Всі вони присвячені темі писемності, грамотності. 
 Бібліотека запрошує до читальної зали для знайомства з запропонованою літературою на книжковій виставці "КВІТНИ, МОВО, ЗІРНИЦЯМИ СЛОВА"

 Вірші про рідну мову 

Вислови про мову

Немає коментарів:

Дописати коментар