понеділок, 4 січня 2021 р.

 Наближається одне із найважливіших свят християнського світу – Різдво, яке віруючі православного обряду відзначають 7 січня, а католики, згідно із Григоріанським календарем, вже відсвяткували 25 грудня. Незалежно від різних тлумачень свята представниками тих чи інших церков, для всіх християн Різдво означає велику радість від того, що багато століть тому у Віфлеємі народився маленький Ісус, що своєю смертю спокутав гріхи людства та подарував нам шанс на прощення.Звичай відзначати свято Різдва в Київській Русі іде корінням в Х століття, коли Володимир охрестив Русь. Тому багато традицій дивним чином переплелися із язичницькими мотивами. В останній день Великого посту – 6 січня православних – необхідно було навести лад та добре прибрати оселю. Очистити своє тіло та душу мали усі домочадці.
Увечері компанії обходили усі двори із «Віфлеємською зіркою», зробленою із золоченого паперу та палки. Цей обряд супроводжувався співами колядок та щедрівок, за що хазяїни будинків обдаровували колядників грошима та ласощами. Також поширений в Україні звичай програвати вертепні вистави – лялькові спектаклі на тему народження Ісуса та подій, з ним пов’язаних.

Різдвяна трапеза із обов’язкових та символічних дванадцяти страв залишилась незмінною і до сьогодні. Після появи першої зірки на вечірньому небосхилі уся родина збиралася на святковим столом та куштувала наїдки. В Україні існувала традиція прикрашати стіл спеціально оформленим пшеничним снопом – Дідухом, хвойними гілками, а стіл покривати соломою.
Для відвідувачів підготовано експрес інформацію "Різдвяні казки та історії". До уваги читачів художні і енциклопедичні видання, які зацікавлять і малечу і підлітків.





Немає коментарів:

Дописати коментар