Історія появи сніговика, якщо вірити тому, що написано в стародавньому переказі,
Перші сніговики.
Згідно з переказами, перші сніговики не були добрими і милими «хранителями зими». Навпаки, самі перші сніговики мали страшний оскал, і нагадували величезних снігових монстрів. І це цілком логічно, адже тоді зими приносили людям масу нещасть своїми лютими морозами.
Тоді ж існували й повір'я, пов'язані зі сніговиками. Ліпити сніговиків не рекомендувалося, а вже тим більше, не можна було дивитися на сніговика з-за штори у вікно, або на вулиці. Якщо йдучи по вулиці, ви зустрічали сніговика, то його необхідно було обійти «десятою дорогою».
І тільки в XIX столітті сніговики стали добрими символами різдва. Тоді ж
До речі, існує притча, згідно з якою, святий Франциск Ассизький вважав сніговиків тими, хто боровся з демонами. Адже сніговик ліпився з снігу, а сніг був даром Бога. Тому маленьких сніговичків ліпили з свіжого сніжку і шепотіли їм свої потаємні бажання, що б вони могли передати їх Богу.
Сніговики в Європі.
В Європі існував звичай ліпити сніговиків біля будинку, і прикрашати їх. У різних країнах прикрашали сніговиків по різному. Хто ставив моркву замість носа, що б умилостивити духів, відро одягнене на голову символізувало достаток у домі, а одягнені на шию намисто з часнику захищали домочадців від злих духів.
Сніговики Київської Русі.
У нас же сніговиків ліпили ще в ті часи, коли язичницькі племена хотіли вшанувати духів зими. До сніговикам ставилися з великою повагою і шанували їх. До речі, люди вірили, що усіма стихіями зими (а саме - морозами, хуртовинами і снігами) велять духи жіночої статі. Саме тому в слов’янському фольклорі переважають «жіночі» символи - снігова баба і снігуронька.
А чи пам'ятаєте ви книги, де у назві є слово "сніговик"? Пропонуємо спочатку оці:
Вестерлунд К. Тарле Е. «Мій дорогий сніговик»
Міллер З., Доскочилова Г. «Кротик и Сніговик»
Немає коментарів:
Дописати коментар